Karta rowerowa!

Zdawanie na kartę rowerową jest ważnym i stresującym wydarzeniem w życiu uczniów. W dniu 15 czerwca 2021 r. uczniowie klasy V a, V b, V c Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, zdawali swój pierwszy egzamin na rowerze.

Do egzaminu przystąpiło 52  uczniów klas piątych. Sprawdzian umiejętności praktycznych  odbywał się na placu manewrowym przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej, po uprzednim  sprawdzeniu się z wiedzy o ruchu drogowym i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

O bezpieczeństwo podczas jazdy i prawidłowy przebieg egzaminu zadbali panowie policjanci  z Komedy Powiatowej Policji w Łęcznej:  Krzysztof Sachar i Arkadiusz Włodek oraz opiekunowie p. Lidia Szczęsna i p. Karol Jakubowski.

Egzamin pomyślnie zakończyło 52 uczniów klas piątych, którzy niedługo odbiorą swoje pierwsze ,,prawo jazdy”. Gratulujemy!

Tekst: Lidia Szczęsna

Pamiętaj zawsze sygnalizuj kierunek jazdy  przed manewrem skrętu, Pan policjant każdemu uczniowi dokładnie opisuje przebieg jazdy  zwracając uwagę na popełnione błędy.
Uczniowie prawidłowo zatrzymują się przed przejazdem kolejowym.
Uff, udało się . Uczniowie klasy  V b odetchnęli z ulgą po zdanym egzaminie
Klasa 5 b po zdanym egzaminie