Nareszcie wakacje!

Ręka wychyla się z wody w kierunku koła ratunkowego

W dniach 14-15.06.2021r. odbyły się spotkania profilaktyczne „Bezpieczne Wakacje” dla uczniów kl. VI-VIII dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie wakacji. Zajęcia  zorganizowane zostały we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Łęcznej. Pracownicy policji p. Izabela Zięba i p. Anna Brodaczewska przeprowadziły spotkania z uczniami  mające na celu przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, w czasie odpoczynku letniego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazując duże zaangażowanie w omawianą tematykę.

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy, to czas na rozwój zainteresowań, czas  odpoczynku od obowiązków szkolnych, czas relaksu w domu i na świeżym powietrzu.

Co zrobić aby po wakacjach zostały tylko miłe wspomnienia?

Pamiętajcie – znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą, w lesie, w górach czy korzystając z internetu oraz zdrowy rozsądek są nieodzowne, by powrócić z wakacji w zdrowiu i być bezpiecznym.

Pamiętajcie o telefonach alarmowych: telefon ratunkowy 112, Policja 997, Straż pożarna 998, Pogotowie ratunkowe 999!!!

Poza tym bawcie się dobrze i odpoczywajcie, życzę Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku!!!!

Wasza pedagog Joanna Kłodzińska