Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Agresji Wobec Dzieci

Plakat promujący akcję „Przemoc niszczy rodzinę” – zaciśnięta pięść, obok serce, na którym widnieją odciśnięte dłonie: niebieska i czerwona

W dniu 2 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w akcji Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Agresji Wobec Dzieci: „Przemoc niszczy rodzinę”. Głównym organizatorem działań był Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łęcznej. Patronat Honorowy sprawowali: Burmistrz Łęcznej oraz Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej. W akcji udział brali uczniowie z klas 6 – 8 SP2, działający w grupie koła recytatorskiego „Mimo wszystko..” oraz uczniowie SP4.
Zadaniem uczniów naszej szkoły było przeprowadzenie akcji na os. Samsonowicza i os. Stare Miasto. Uczniowie bardzo dobrze wywiązali się ze swojego zadania propagując akcję napisami i obrazami na ulicach miasta. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem przechodniów, którzy zatrzymywali się zaciekawieni napisami i malowanymi przez uczniów obrazami. Rozmowy z mieszkańcami dotyczyły idei akcji, co spotykało się z dużym zrozumieniem i poparciem.
Opiekę nad uczniami sprawowały pedagog szkolny Joanna Kłodzińska oraz nauczyciel biblioteki i opiekun koła teatralnego Małgorzata Zielińska.
Na potrzeby akcji uczniowie zaangażowani w kole teatralnym przygotowali spot, który będzie dostępny już wkrótce na stronach internetowych szkoły, Urzędu Miasta oraz MOPS.
W ramach działania „Przemoc niszczy rodzinę” rozpisany był konkurs pod tą samą nazwą. Mamy się czym pochwalić, ponieważ laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły – Natalia Tatarczak z klasy 6a. Brawo!

Joanna Kłodzińska
Małgorzata Zielińska

Kolaż czterech zdjęć z  akcji „Przemoc niszczy rodzinę”