Podsumowanie akcji „Wiosenna Strefa Zdrowia”

wiosenne, kolorowe potrawy, zachęcające swym wyglądem i wyjątkowością do spożywania warzyw i owoców

Wraz z nastaniem wiosny rozpoczęła się w naszej szkole akcja Wiosenna Strefa Zdrowia, promująca zdrowy styl życia. Akcja ta miała na celu uczyć, bawić i kształtować u naszych uczniów pozytywne podejście do prozdrowotnych nawyków żywieniowych oraz radość z aktywności fizycznej.
W klasach 6-8 pedagog i psycholog realizowały zadania w ramach ogólnopolskiego programu „Żyj smacznie i zdrowo”. Uczniowie czerpali wiedzę na temat zdrowego odżywiania, inspirowali się propozycjami zdrowego jadłospisu, dowiedzieli się m.in. jak należy odmierzać porcje pokarmów dla danego wieku czy też jak prawidłowo czytać etykiety produktów żywnościowych.

Integralną częścią Strefy były jak zawsze konkursy z nagrodami. W tym roku zrealizowaliśmy trzy konkursy dedykowane uczniom wszystkich klas: „Kolorowo na talerzu”, „Najlepszy chodziarz” oraz „Konkurs na grę planszową”. Poniżej przedstawiamy ich podsumowanie:

Konkurs „Kolorowo na talerzu”, to konkurencja, w której uczniowie przygotowywali wiosenne, kolorowe potrawy, zachęcające swym wyglądem i wyjątkowością do spożywania warzyw i owoców. Nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przysłali aż 22 zdjęcia smakowitych, własnoręcznie przygotowanych potraw. W głosowaniu na najapetyczniejszy talerz wzięło udział aż 235 uczniów.


Najwięcej głosów otrzymały kompozycje nadesłane przez:
1. Jakuba Janowskiego, 6a
2. Zofia Trybulska, 7f
3. Igę Bieniaszewską, 2e,  Oliwię Pacek 1c, Amelię Szarotę 1c

Z kolei w ramach rozwijania sprawności fizycznej w dniach od 10 do 16 maja został zorganizowany konkurs na mistrza mierzenia kroków pod nazwą ”Najlepszy chodziarz”, skierowany do uczniów klas 6-8 oraz ich wychowawców. Frekwencja tego konkursu przeszła oczekiwania organizatorów – nauczycieli wychowania fizycznego. Przyjęliśmy 128 zgłoszeń jednak w konkursie wytrwało 108 uczestników w tym 4 wychowawców. Uczniowie oraz ich wychowawcy nabijali liczniki gdzie tylko się dało: w domu, w lesie, na podwórku, na spacerze, a nawet na zakupach. Po tygodniu zaciętych zmagań laureatami zostali:

W klasyfikacji drużynowej:

 1. 6a – 708 354 kroków
 2. 7a – 654 876 kroków
 3. 4c – 620 662 kroków
 4. 8d – 469 757 kroków
 5. 5a – 403 843 kroków

W klasyfikacji indywidualnej (w poszczególnych pionach):

 1. Wiktoria Rutkowska (5a) – 174 061 kroków
 2. Martyna Kozak (7a) – 166 163 kroków
 3. Król Natalia (8c) – 145 114 kroków
 4. Jakub Janowski (6a) – 135 122 kroków
 5. Błażej Skoczylas (4b) – 131 351 kroków

W „Konkursie na grę planszową” uczniowie tworzyli, własne, autorskie gry, zgodnie
z tematyką:
1. Zdrowe odżywanie.
2. Hipologia – ciekawostki o koniach lub jeździectwie konnym.
3. Dobre wychowanie,
4. Wiedza ogólna lub wiedza z jednego wybranego przedmiotu.


Tym razem młodzież również zaskoczyła nas swoją kreatywnością, zaangażowaniem
i perfekcją wykonania. Po burzliwych naradach komisji konkursowej laureatami zostali:

 1. Jakub Janowski 6a oraz Kacper Bielecki 7e,
 2. Julia Serenda 6a oraz Zofia Trybulska 7f,
 3. Natalia Król 8c

Przyznano także pięć wyróżnień: Zuzanna Borowiec 6a, Paulina Lipska 6a, Lena Furtak 6d, Milena Lipska 7e, Przemysław Nowicki 8c.

Gratulujemy i dziękujemy za tak pięknie spędzony wiosenny czas!

Organizatorzy