Dzień Dziecka z uśmiechem

„Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka”. Wydaje się, że drogę tę doskonale znają uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły, którzy wsparli charytatywną akcję „Za jeden uśmiech” adresowaną do małych pacjentów Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego na Chodźki w Lublinie, walczący na co dzień z nowotworami i chorobami układu krwionośnego. To właśnie do nich trafią 4 skrzynie zebranych artykułów papierniczych wykorzystywanych do warsztatów plastycznych organizowanych na terenie oddziału.

Dzięki Waszej otwartości i życzliwości dokładnie 01 czerwca, czyli w Dniu Dziecka, trafią do Kliniki wspaniałe dary: wysokiej jakości farby, mazaki, kolorowe długopisy, kredki ołówkowe i świecowe, nożyczki, kleje, bibuła karbowana, wycinanki, bloki techniczne i rysunkowe, papier ksero, zszywacze i spinacze, zeszyty oraz wiele innych cennych materiałów, jak na przykład piękne książki, które bez wątpienia umilą małym pacjentom czas pobytu w szpitalu.

Inicjatorką i pomysłodawczynią corocznej akcji „Za jeden uśmiech” była Martyna Łabędzka,  wychowanka p. M. Rodziewicz, która jako dziecko, a potem nastolatka przez wiele lat zmagała się z podstępna chorobą – białaczką. Kiedy wróciła do domu z Kliniki, wymyśliła tę inicjatywę, by pomóc swoim kolegom i koleżankom przetrwać trudny czas pobytu w oddziale.

Zebrane materiały zostały przewiezione do Zespołu Szkół w Ludwinie, koordynatora akcji „Za jeden uśmiech”, ostatniej szkolnej placówki, w której uczyła się Martyna.

Serdecznie dziękujemy za Waszą bezinteresowność i hojność – dzięki Wam pamięć o tej wspaniałej dziewczynie będzie trwała w uśmiechu dzieci przebywających w Klinice. Ciepłe słowa podziękowania kierujemy do pań: Izabeli Hapoń i Renaty Budzyńskiej za pomoc w organizacji akcji.

Małgorzata Rodziewicz