Dominika zwyciężczynią!

Otwarta biblia

Ponad rok trwały eliminacje diecezjalnego konkursu biblijnego Biblia – Księga Życia (od grudnia 2019 r.). Przyczyną były zmieniające się warunki sanitarno-epidemiologiczne. Na etapie szkolnym najlepszymi okazały się osoby, z których najstarsza zdążyła ukończyć już naszą szkołę. Najbardziej pracochłonne były przygotowania diecezjalne wiosną ub. r. pod kierunkiem szkolnego katechety. Finał trzynastej edycji przebiegał pod patronatem Lubelskiej Kurator Oświaty, przy stałym patronacie Metropolity Lubelskiego abpa Stanisława Budzika i Prezydenta miasta Lublin. Gospodarzem eliminacji wojewódzkich w dniu 29 kwietnia 2021r. była Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie. Zwyciężczynią została Dominika Piskorek z klasy VIII C, uzyskując 100% pkt. na obydwu etapach. Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej zajęła drugie miejsce w województwie. Do rozwiązania był m.in. test zakładający perfekcyjną znajomość Ewangelii wg św. Marka na temat „Jezus jako Syn Boży w Ewangelii”. (GJP)