Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego „Wyobraźnia ukryta w pisance” – III edycja,

Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie Konkurs jest objęty honorowym patronatem Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, jedynym w Polsce Muzeum Pisanki, które powstało z prywatnej kolekcji państwa Ireny Stasiewicz-Jasiukowej, profesor Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jerzego Jasiuka, wieloletniego dyrektora Muzeum Techniki w Warszawie (kolekcja zawiera ponad 1600 pisanek z całego świata!).

Celem konkursu było promowanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie ich kreatywności, umiejętności plastycznych oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych.

Spośród 445 prac z 42 placówek edukacyjnych: szkół i przedszkoli z województwa lubelskiego Komisja przyznała tytuł LAUREATA 36 uczestnikom konkursu.

Tytuł laureata zdobyli:
Martyna Wójcicka klasa 7d
Eryk Grzesiuk klasa 7d

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli trud wykonania pisanki wielkanocnej. Dziękujemy także Rodzicom, którzy motywowali swoje dzieci do wykonania tych wspaniałych prac. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Agnieszka Grudzień