Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2021

Żonkil - symbol Akcji Żonkile, upamiętniającej wybuch powstania w getcie warszawskim

#MuzeumPOLIN#AkcjaŻonkile#ŁączyNasPamięć  W dniu 23.04.2021r klasa 4c, 5b, 8c, 8d włączyła się w działania Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęcznej upamiętniające rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku. Klasa wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2021. Uczniowie wykonali papierowe żółte żonkile, ponieważ co roku, w rocznicę wybuchu powstania, pod pomnikiem Bohaterów Getta Warszawskiego są składane bukiety żółtych kwiatów. Dzieci obejrzały film pt. „Będę pisać” przedstawiający losy dwójki dzieci w czasie II wojny światowej i powstania w getcie. Na jego podstawie rozwiązywały wspólnie karty pracy. Dzięki poznanej w filmie historii lepiej zrozumiały, że nawet w bardzo trudnych czasach wojny można doświadczyć czegoś dobrego, można  otrzymać wsparcie, które pomaga przetrwać i radzić sobie w nieoczekiwanych sytuacjach jakich  nikt nie chciałby doświadczyć.

Plakat A3 RP.pdf (polin.pl)

Katarzyna Cieżak