Dzień Patrona w naszej szkole

24 marca to Dzień Patrona naszej szkoły: Tadeusza Kościuszki

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbyła się 26 kwietnia 1996r. Od wielu lat ten dzień obchodziliśmy jako ważne wydarzenie związane z historią szkoły. Piękne akademie, ciekawe wystawy i konkursy uświetniały coroczne obchody. W tym roku szkolnym z powodu pandemii nie możemy tego święta przeżywać tak, jak na to zasługuje.  Dlatego zapraszamy całą społeczność szkolną do obejrzenia prezentacji, która przybliży wszystkim postać tego niezwykłego człowieka, wielkiego Polaka i bohatera.


Wyniki konkursu poświęconego Tadeuszowi Kościuszce

24 marca w naszej szkole obchodzimy Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się konkurs w dwóch kategoriach: praca plastyczna i praca literacka pod hasłem: „Tadeusz Kościuszko – przyjaciel wolności i ten, który na pamięć zasłużył”.

W kategorii –  „praca literacka” dla uczniów klas 4-5, zgłoszono 12 utworów. Komisja w składzie: Jagoda Woźniak i Anna Galewska wyłoniła następujących laureatów:
Nikola Szymaniak 4d
Nikola Klecha 4d
Klaudia Siastała  5c
Dawid Antoniewski 4d

Osoby wyróżnione:
Natalia Gruszecka 4a
Damian Borowiec 4b
Gabriela Kotuła 4d

Pobierz plik doc 16KB z pracami uczniów.

W kategorii – „praca plastyczna – plakat” dla uczniów klas 6-7, łącznie zgłoszono 42 prace. Komisja w składzie Ewa Czerniak, Ewa Marzec, Agnieszka Grudzień postanowiła nagrodzić  prace 8 uczniów. Laureatami zostali:
Zofia Trybulska 7f
Nataniel Dąbrowski  7e
Paulina Szyls 6c
Jakub Janowski 6a

Przyznano również wyróżnienia:
Kacper Bielecki 7e
Natalia Tatarczak 6a
Szymon Zięba 6e
Nadia Majewska 7e

W kategorii – „praca plastyczna – pocztówka” dla uczniów klas 8, zgłoszono 4 prace. Komisja postanowiła  nagrodzić wszystkich autorów.

Laureatką została Natalia Król 8c, zaś wyróżnienie dla Malwiny Kulczyckiej 8d, Przemysława Nowickiego 8c, Amelii Roczon 8d.

Pocztówka z Tadeuszem Kościuszką. Praca Natalii Król.
Autor: Natalia Król

Dla wszystkich laureatów i osób wyróżnionych przygotowano nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Nagrody dla uczniów z klas 4-5 będą do odebrania  przy wejściu do szkoły  w budynku przy ul. Szkolnej 53 w godzinach 7.00 do 15.00 .

Nagrody dla uczniów klas 6,7,8 będą czekały przy wejściu do szkoły w budynku przy ul.Piłsudskiego 12 w godzinach 7.00 do 15.00.

Dyplomy w wersji elektronicznej zostaną przesłane drogą mailową.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, zaś osobom nagrodzonym – gratulujemy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszej pomysłowości  i pracowitości. Wybór najładniejszych prac wcale nie był łatwy i przysporzył komisji wiele trudności. Z całego serca Wam dziękujemy!

Ewa Marzec i Ewa Czerniak