Geometryczna matematyka

W lutym 2021r. chętni uczniowie klas piątych zaangażowali się w realizację mini projektu matematycznego pt.: Figurolandia – świat z figur geometrycznych.

Głównym celem mini projektu było wzbudzenie zainteresowania matematyką, wdrażanie do posługiwania się zdobyta wiedzą i umiejętnościami oraz uświadomienie uczniom, że matematyka może być barwna i wesoła.

 Zadaniem uczniów było przygotowanie wyklejanki, przedstawiającej „świat z figur geometrycznych”. Uczniowie prezentowali swoje autorskie kompozycje geometryczne, umieszczali je na platformie Classroom. Prace były bardzo pomysłowe, ciekawe, kolorowe. Realizacja zadania okazała się świetną formą powtórki o figurach geometrycznych. Uczniowie przekonali się, że matematyka to nie tylko liczby i znaki działań, to także praktyczna i pożyteczna zabawa edukacyjna.

Tekst: Agnieszka Kuriata