Sukces teatralny naszego absolwenta Marcela Ulewicza


Tygodnik lokalny „Wspólnota łęczyńska” w ostatnim wydaniu, opublikował wywiad z absolwentem naszej szkoły – Marcelem Ulewiczem. Marcel został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Manewry artystyczne Wojska Polskiego” i zajął drugie miejsce w kategorii „Teatr jednego aktora”. Należy dodać, że w jury wyżej wymienionego konkursu zasiedli znani i bardzo cenieni aktorzy: Artur Barciś, Katarzyna Żak i Olga Bończyk. Przedstawił monodram pt. „Kobieta pryncypialna”, autorstwa Anny Lechickiej w reżyserii własnej oraz jego opiekunki artystycznej – Małgorzaty Zielińskiej.

Autor wywiadu – Kamil Kulig, przedstawia wiele dokonań artystycznych naszego dawnego ucznia i podkreśla, że szlify aktorskie zdobywał m.in. w naszym szkolnym kole recytatorsko – teatralnym „Mimo wszystko…”, którego opiekunami są Małgorzata Zielińska i Grzegorz Jacek Pelica.

Obecnie, Marcel uczy się w klasie artystycznej XV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Należy też do lubelskiego Teatru Panopticum, z którym występuje na lubelskich scenach teatralnych. Marcel kontynuuje współpracę ze szkolnym kołem recytatorsko – teatralnym i pracuje nad kilkoma nowymi projektami, które w najbliższym czasie zostaną zaprezentowane szerszej widowni.

Teatr, muzyka i taniec są jego prawdziwą pasją i zamierza on kontynuować naukę w szkole teatralnej lub filmowej. Monodram i inne ciekawe wystąpienia Marcela można obejrzeć na jego kanale w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCQVFRir-MI3k2P4FtcrxAbg.

Małgorzata Zielińska
Przemysław Nowicki