Dzień Nauki Polskiej

Dzień Nauki Polskiej to, Polskie święto państwowe obchodzone 19 lutego, poświęcone upamiętnieniu dokonań polskich naukowców i ich dążeń do poznania prawdy. Jego data jest związana z przypadającą w tym dniu rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała spotkania dla wszystkich klas drugich, na których uczniowie dowiedzieli się o polskich wynalazcach – kim byli i co, odkryli m. in.: Mikołaj Kopernik, Maria Curie-Skłodowska, Ignacy Łukasiewicz, Stefan Banach, Jan Józef Baranowski, Kazimierz Noiszewski, Karol Olszewski. Uczniowie obejrzeli wystawę książek poświęconych astronomii, wynalazkom oraz film pt.: „Gwiazda Kopernika. Jak wstrzymał słońce i ruszył ziemię?”. To pasjonująca opowieść, o człowieku, który dokonał największego odkrycia w dziejach świata.