Dzień Bezpiecznego Internetu

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w dn. od 9.02.do 16.02 w naszej szkole odbył się tydzień zajęć związanych z tym zagadnieniem. W klasach 0-3  lekcje  o Bezpieczeństwie w Sieci opierały  się głównie na pogadankach i burzy mózgów. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki oraz układali kodeksy zasad dotyczące właściwego korzystania z Internetu. Wszystkie działania wsparte były materiałami ze stron internetowych, takich jak: sieciaki.pl oraz necio.pl. Na zakończenie zajęć, każdy uczeń mógł pokolorować swojego nowego przyjaciela, czyli maskotkę DBI. Dzieci mają bogatą wiedzę na temat właściwych zachowań w sieci, dlatego zadania nie sprawiły im trudności, a dały dużo radości i satysfakcji. Na korytarzu szkolnym pojawiła się również gazetka przypominająca o właściwych zasadach korzystania z Internetu. Nasze działania zostały zgłoszone do DBI 2021 organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.  Mamy nadzieję, że będą miały duży wpływ na BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH UCZNIÓW W SIECI. 🙂

Organizatorzy:
Katarzyna Kalamon-Olech
Magdalena Radczak
Daria Łucjan