Szkolny konkurs o tytuł Mistrzów Języka Ojczystego

Lubisz język polski? Ortografia i gramatyka nie mają przed Tobą tajemnic? Z łatwością dostrzegasz błędy językowe, a znaczenie frazeologizmów to dla Ciebie oczywistość? Jeśli tak, ten konkurs jest dla Ciebie!

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień JęzykaOjczystego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie o tytuł Mistrzów Języka Ojczystego!

Konkurs polega na poprawnym napisaniu testu online. Pytania będą sprawdzały wiedzę ortograficzną, językową i gramatyczną, a także znajomość historii języka polskiego.

Osoby, które chcą sprawdzić swoją wiedzę i stanąć do walki o tytuł Mistrzów Języka Ojczystego, powinny zgłaszać się do swoich nauczycieli polonistów w terminie do 18 lutego 2021 roku.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu konkursu można przeczytać w regulaminie.

Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe.

Powodzenia!

Monika Ryś-Chmielowiec