Udział Ekipy do Spraw Dobra w akcji MEN

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Ekipa do Spraw Dobra” wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem jest inspirowanie uczniów do niesienia pomocy innym. Działania realizowane na co dzień przez  szkolne kluby i koła wolontariatu są dzięki akcji wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Dodatkowym jej efektem jest budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

W tym roku ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” musiały mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Nasi młodzi wolontariusze własnoręcznie wykonali ozdoby bożonarodzeniowe, które przekazali samotnym starszym osobom z sąsiedztwa, także wysłane zostały  do zaprzyjaźnionych z klubem instytucji, wykonane samodzielnie  kartki świąteczne z życzeniami. Wśród naszych przyjaciół znaleźli się:

Przedszkole nr 1 w Łęcznej,
Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki” w Łęcznej,
Fundacja Dwa Skrzydła Anioła
Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej
Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Kijanach
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej
Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej
Parafia p.w. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej
Parafia p.w. Św. Barbary  w Łęcznej
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

tekst : Maria Perzyńska- Kusiak