XII Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „ Trzymaj Formę!”

Drodzy uczniowie,  mam dla Was same dobre wiadomości!!!!!

12 grudnia 2020r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbył się etap finałowy XII Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „Trzymaj Formę!”.

Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z powiatu łęczyńskiego.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej (Agnieszka Pieczyńska, Joanna Kłodzińska), Starostwo Powiatowe w Łęcznej i  Powiatowa Stacja Sanitarno– Epidemiologiczna w Łęcznej.
Konkurs ma na celu kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży poprzez promocję aktywnego i zdrowego stylu życia.
Tegoroczny konkurs odbył się w innej niż dotychczas formule, ze względu na ograniczenia związane z Covid19.
Cieszy fakt, że w tak trudnym czasie uczniowie czterech szkół z powiatu łęczyńskiego wzięli udziału w konkursie.
Zadaniem uczniów było wykonać plakat o wymiarach 70x100cm, na jeden z trzech tematów:
Moja rodzina dba o zdrowie.
Racjonalnie się odżywiasz – zdrowie wygrywasz.
Tarcza odporności – mój sposób na zdrowie.

Na konkurs wpłynęło 31 prac, komisja konkursowa nagrodziła 17.

Nagrodę specjalną – grand prix konkursu otrzymała Zofia Trybulska kl.7c ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Łęcznej.

Przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca:
Wojciech Siwek kl. 8b ze Szkoły Podstawowej w Cycowie, Bień Gabriela 7c z naszej szkoły  oraz Klaudia Grzesiuk kl.7c  ze Szkoły Podstawowej  w Cycowie.

Drugie miejsce zajęli:
Julianna Chlebik kl.Vb i Mikołaj Mróz kl. IVb ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej , oraz Paulina Szyls kl. 6c z naszej szkoły.

Trzecie miejsce zajęli:
Oliwia Gomułkiewicz z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem, Martyna Sołtys kl.6 ze Szkoły Podstawowej  w Cycowie oraz Paulina Wójcicka 7d z naszej szkoły. 

Jury konkursu przyznało także siedem wyróżnień:
Kinga Zielińska kl.7e, Zuzanna Demczuk kl. 6c, Natalia Ciesielska kl.7f, Grzegorz Kozak kl.7b, Oliwia Blicharz kl.8b z naszej szkoły oraz Magdalena Wronka kl.7c i Golan Sandra kl. 7 ze Szkoły Podstawowej  w Cycowie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!!!

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, jeszcze raz gratuluję laureatom!!!

Bardzo serdecznie dziękuję nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu –  pani Monice Gorgol z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem, pani  Katarzynie Sierpińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4, pani Justyna Chaciewicz, pani Joannie Nowaczek i panu Tomaszowi Oziemczukowi  ze Szkoły Podstawowej w Cycowie i pani Agnieszce Grudzień  z  naszej szkoły za przygotowanie uczniów do konkursu i piękne prace wykonane  przez uczniów.

Bardzo dziękuję pani Elżbiecie Dyzmie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, która od I Edycji  współpracuje z nami przy organizacji konkursu.

Dziękuję bardzo serdecznie sponsorom – Urzędowi Miejskiemu w Łęcznej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej za wsparcie finansowe, dzięki czemu  laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody.

Wszyscy nagrodzeni uczniowie ( miejsca 1-3 oraz wyróżnienia) otrzymują nagrody, które są do odebrania od czwartku 17 grudnia w godz. 14:00 -17:00, w bibliotece szkolnej, w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Marszałka Piłsudskiego 12.

Już teraz zapraszam do wzięcia udziału przyszłorocznej XIII Edycji konkursu, mam nadzieję, że spotkamy się w szkole.

pedagog Joanna Kłodzińska