Uzależnieniom mówię NIE!

Drodzy uczniowie! Mam dla Was dobrą wiadomość – rozstrzygnięty został konkurs „Uzależnieniom mówię NIE!”. To już kolejna 5 edycja tego konkursu, jak zawsze ciesząca się Waszym dużym zainteresowaniem. 

Konkurs spełnia bardzo istotną  rolę edukacyjną – uczniowie mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy o zagrożeniach jakie niosą ze sobą uzależnienia od substancji psychoaktywnych – narkotyków, dopalaczy, alkoholu, nikotyny,  ale również od komputera. Wykonane na konkurs plakaty stanowią doskonałą prezentację treści  o charakterze informacyjnym oraz od kilku lat stanowią w naszej szkole „ Galerię profilaktyczną”. W tym roku, w październiku, uczestniczyliście w warsztatach o tej samej nazwie jak konkurs. Warsztaty to efekt współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej  (p. Elżbieta Jabłońska) oraz Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną (p. Elżbieta Dyzma). 

Waszym zadaniem była korelacja zdobytych podczas warsztatów informacji z talentem plastycznym. Jedynym ograniczeniem był temat pracy oraz wymiar plakatu – 70x100cm. 

Na konkurs wpłynęło 16 prac. Prace zachwycały pomysłowością i wykonaniem. Komisja konkursowa (Agnieszka Grudzień, Joanna Kłodzińska, Agnieszka Pieczyńska) wyłoniła zwycięzców.  

Laureatami zostali:
I miejsce – Aleksandra Zielińska 7e, Natalia Bartnicka 6c, Oliwia Bartnicka 8c
II miejsce – Nadia Majewska 7e, Paulina Kwiatkowska 6f
III miejsce – Paulina Szyls 6c, Zofia Trybulska 7f

Wyróżnienia otrzymali:
1.Oskar Kosior 7a,
2.Alicja Gromada 6c,
3.Weronika Boguta 7a,
4.Dawid Janasz 7c,
5.Aleksandra Zembrzycka 7c.

Nagrody rzeczowe otrzymują uczniowie, którzy zajęli miejsca I – III. Nagrody do odbioru w szkole, po wcześniejszym umówieniu się z pedagogiem szkolnym tel. 607407737.

Laureatom bardzo serdecznie gratuluję.
J. Kłodzińska