Ogólnopolski Dzień Bez Papierosa

Z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Bez Papierosa uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w akcji antynikotynowej w naszej szkole.

Głównym celem akcji było  zapobieganie paleniu wśród młodzieży szkolnej, zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów.

Na lekcjach wychowawczych poruszono kwestie zdrowotne, społeczne i ekonomiczne skutków palenia tytoniu. Uczniowie obejrzeli  bajkę oraz prezentację o szkodliwości palenia tytoniu. Wychowawcy przeprowadzili ze swoimi uczniami quiz antynikotynowy. 

Chętni uczniowie wykonali  plakaty o tematyce antynikotynowej. Autorami najlepszych prac są: Malwina Ośko 4b, Adam Budzyński 4b, Dawid Antoniewski 4d.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za piękne prace i zaangażowanie.

Agnieszka Kuriata