Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada 2020 przypadał Światowy Dzień Życzliwości. Ma on szczególne znaczenie dzisiaj, gdy wiele osób mierzy się z kryzysem ekonomicznym, zdrowotnym i niekiedy rodzinnym. Zdalna praca i nauka, zamknięte sklepy w galeriach i zakaz dużych zgromadzeń to nasza codzienność, w której większości osób trudno się odnaleźć. A przecież potrzeba tylko trochę życzliwości, aby uczynić ten świat lepszym miejscem do życia.

Samorząd Uczniowski przygotował ankietę, w której wybieraliście najżyczliwszego ucznia naszej szkoły. Każdy z Was mógł zagłosować na dowolnie wybraną osobę. Oto wyniki głosowania: tytuł najżyczliwszej osoby w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej zdobyli: Malwina Rabczewska, Zuzanna Borowiec oraz Jakub Janowski.

Jednocześnie mogliście wysyłać sobie przez platformę Classroom karty z życzliwymi cytatami. Wiele osób skorzystałoz tej formy wyrażenia swojej sympatii i życzliwości wobec innych. Pamiętajcie, kochani uczniowie, że altruizm aktywuje te same regiony w mózgu, co nagrody lub inne przyjemne doświadczenia. Co ciekawe, pomaganie innym powoduje również, że mózg uwalnia hormony i cząsteczki białek, znane neuropeptydami, które obniżają poziom stresu i niepokoju. Bądźmy zatem mili dla siebie na codzień!

Samorząd Uczniowski