Sukcesy naszych uczniów w powiatowym konkursie o prawach człowieka

20 listopada rozstrzygnięty został II Powiatowy Konkurs „Mam prawo do …”, zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęcznej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu łęczyńskiego. Konkurs honorowym patronatem objął Krzysztof Niewiadomski, Starosta Łęczyński.

Zadaniem uczestników było napisanie tradycyjnego listu skierowanego do organizatorów, zawierającego odniesienie do praw, które każde dziecko powinno mieć zagwarantowane, w tym do dokumentów zawierających takie prawa. Tym samym konkurs kształcił również sztukę epistolograficzną, która zanika we współczesnym świecie.

Nadesłane listy oceniało jury w składzie: Danuta Binkiewicz-Kołodziej – poetka, dziennikarka, filolog polski, Maria Kieres-Kramek – poetka, prozatorka, Anna Budzyńska – pedagog, Magdalena Pastuszak Puchalska – bibliotekarz, kustosz PBP w Łęcznej.

Miło nam poinformować, że w kategorii klas VII-VIII nagrodę za swój list zdobyła uczennica klasy VIIIb Julia Marek, a wyróżnienie uzyskał Przemysław Nowicki z klasy VIIIc. Serdecznie gratulujemy.

Rafał Brzozowski