Laureaci II Gminnego Konkursu piosenki, poezji i prozy o tematyce patriotycznej „… tu wszędzie Polska, tu – Ojczyzna!”

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie naszej szkoły Oliwia Bartnicka (8c), Przemysław Nowicki (8c), Dominika Piskorek (8c) i Natalia Bartnicka (6c).

W kategorii śpiewu klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Natalia Bartnicka, która wykonała pieśń pt. „Taki kraj” (słowa – Jan Pietrzak, muzyka – Zbigniew Raj) z akompaniamentem siostry Oliwii Bartnickiej.

W kategorii recytacji klas VII – VIII dwa równorzędne pierwsze miejsca zajęli Oliwia Bartnicka, która zaprezentowała fragment powieści Andrzeja Szczypiorskiego pt. „Początek” oraz Przemysław Nowicki, który zaprezentował wiersz Stanisława Barańczaka pt. „Co jest grane”.

Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowali Małgorzata Zielińska i Grzegorz Jacek Pelica.

Małgorzata Zielińska
Oliwia Bartnicka
Przemysław Nowicki


Laureaci klas I-III „…tu wszędzie Polska, tu – Ojczyzna!”

W II edycji Gminnego Konkursu piosenki, poezji i prozy o tematyce patriotycznej, organizowanego przez Centrum Kultury w Łęcznej, w kategorii klas I-III wszystkie miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły.

W kategorii recytacja:

I miejsce – Filip Jung klasa III f
II miejsce – Miłosz Rzędzian I c
III miejsce – Karol Lichman I c

W kategorii śpiew:
I miejsce – Filip Jung III f
II miejsce – Maja Kuchcewicz III a
III miejsce – Wiktoria Kosakowska I c

Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowali Magdalena Radczak, Marta Bałaszek i Teresa Mudy.

M. Radczak