Dzień Postaci z Bajek Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Biblioteka szkolna dla wszystkich klas pierwszych zorganizowała spotkania z okazji Dnia postaci z bajek jakie przypada 5 listopada. Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Uczniowie rozpoznawali tytuły bajek, postacie, ilustracje itp.

Oprócz zabawy z bajkami pierwszoklasiści dostali wyprawki czytelnicze „Pierwsze abecadło” oraz broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także „Kreatywny alfabet”, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.