W świecie baśni

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jaki przypada w październiku przygotowaliśmy dla wszystkich klas trzecich spotkanie pt.: „W świecie baśni”. Miało ono na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci i zachęcanie do uważnego słuchania czytanych baśni.

Spotkanie miało charakter quizu. Pierwsze zadanie to podanie poprawnych tytułów baśni ukrytych w balonach. Kolejne, to rozpoznanie przedmiotu  i podanie tytułu baśni. Trzecie zadanie to koło fortuny, gdzie uczniowie losowali numer ilustracji i również odgadywali tytuł baśni. Następna konkurencja to zagadki z nakrętki, a ostatnia to wysłuchanie z audiobooka fragmentu baśni i podanie tytułu.

Wszystkie klasy wykazały się bardzo dobrą znajomością baśni, gratulujemy posiadanej wiedzy i zachęcamy do dalszej lektury.

Agnieszka Kot, Ewa Radomska