Ogólnopolski Konkurs Literacki „Popisz się talentem” 2020

21 października 2020 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Popisz się talentem”. Uczeń klasy 3c Olaf Siwko został laureatem tego konkursu, zaś jego opowiadanie „Świnkowa przygoda” ukazało się w książce pt. „Zwierzaki mają głos”. Na konkurs nadesłano 2827 tekstów. Cały dochód z pokonkursowej książki przekazany zostanie na cele charytatywne, czyli organizacje społeczne pomagające zwierzętom.

„…Z tej książki dowiecie się, co mają do powiedzenia zwierzaki! Te małe i te duże, te skrzydlate i te puchate, te z lasów i te z miast. Są bardzo wygadane….”

Zaproszonymi gośćmi byli rodzice Olafa, klasa IIIc z panią Anną Wójcik oraz Dyrekcja szkoły. Gratulacje dla Olafa za wygranie konkursu i wspaniałą postawę pomocy zwierzętom!

Agnieszka Kot
Ewa Radomska