Cebulki za nakrętki

W naszej szkole po raz kolejny odbyła się zorganizowana przez Ligę Ochrony Przyrody zbiórka plastikowych nakrętek, które zostaną przekazane Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców, jak również mieszkańców naszego miasta udało nam się zebrać 31 worków tego cennego surowca. Akcja miała na celu uwrażliwienie wszystkich na potrzeby drugiego człowieka i pokazanie, że pomagać możemy także w ten sposób – zbierając nikomu niepotrzebne nakrętki. Pamiętajmy, że korzysta na tym również środowisko. Wśród uczniów naszej szkoły najwięcej zebrali: Zuzanna Kłyza – 47 kg, Wiktoria Cegłowska – 28 kg, Jakub Janowski – 18 kg, Anna Mitrus – 12 kg. Wśród klas najwięcej zebrała 5c wraz z wychowawczynią p. Moniką Szukałczyk-Jop. Gratulujemy! Wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy za ten piękny dar serca.

tekst: Beata Kowalska