Artyści naszej szkoły na obchodach Lubelskiego Lipca 1980

W budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Piłsudskiego 12 odbyły się oficjalne uroczystości związane z nadaniem imienia „Lubelskiego Lipca 1980” rondu w Łęcznej. Uroczyste spotkanie uświetnione zostało koncertem młodzieży przygotowanym przez nauczyciela, pana Mirosława Kozerę. Absolwenci szkoły Joanna Grzegorczyk i Marcel Ulewicz oraz uczennica klasy VI c, Natalia Bartnicka wykonali dla licznie zgromadzonej publiczności przygotowane specjalnie na tę okazję utwory. Joanna zaprezentowała „Stąd ruszyła lawina” – hymn Solidarności „Gawędę o miłości ukochanej ojczyzny” – muzyczną interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej z muzyką Mirosława Kozery. Marcel wykonał „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Natalia natomiast zaśpiewała „Modlitwę o wchodzie słońca” – muzyczną wizję wiersza Natana Tenenbauma dokonaną przez Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego. Katarzyna Anna Lendzion, także absolwentka naszej szkoły, przygotowana przez panią Marią Perzyńską-Kusiak zaprezentowała wiersz „Lubelski lipiec”.

tekst: Mirosław Kozera