Egzamin na kartę rowerową

W dniu 9 września 2020r. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, zdawali swój pierwszy egzamin na kartę rowerową. Egzamin odbył się na miasteczku rowerowym przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Do egzaminu przystąpiło 136 uczniów klas VI. Sprawdzian umiejętności praktycznych  odbywał się  na szkolnym  placu manewrowym i obejmował:

-Przygotowanie do jazdy i ruszanie z miejsca.
-Jazda do przodu, po prostej i po łukach.
-Jazda po wyznaczonym torze.
-Prawidłowe hamowanie i zatrzymanie pojazdu.
-Właściwe reagowanie na polecenia policjanta i znaki drogowe.

O bezpieczeństwo podczas jazdy i prawidłowy przebieg egzaminu zadbali nauczyciele wychowania fizycznego i techniki oraz policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Łęcznej. Egzamin pomyślnie zakończyło 136 uczniów klas szóstych, którzy niedługo odbiorą swoje pierwsze ,,prawo jazdy”. Gratulujemy!

Tekst: Lidia Szczęsna