Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i klasykę polskiej literatury, która organizowana jest od 2012 roku pod patronatem pary prezydenckiej.

W dniu 5 września 2020 r. w malowniczej scenerii Zespołu dworsko-parkowego na Podzamczu odbyła się IX edycja Narodowego Czytania zorganizowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej oraz Urzędem Miejskim w Łęcznej. Czytanie „Balladyny” w Łęcznej zainaugurował Burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski wraz z dyrektor Biblioteki Danutą Panas. Następnie wystąpiła młodzież z grupy recytatorsko-teatralnej „Mimo wszystko…” przygotowana przez Małgorzatę Zielińską i Mirosława Kozerę – nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej oraz Marcela Ulewicza – absolwenta szkoły. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, tegoroczne Narodowe Czytanie zostało zrealizowane w postaci materiału filmowego. Relację z wydarzenia można oglądać na stronie:

tekst: Małgorzata Zielińska i Mirosław Kozera

Galeria zdjęć