4. edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego „Popisz się talentem”

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych. Odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych; klas I-IV oraz V-VIII. Zadaniem konkursowym było opisanie (w formie opowiadania), co mogłyby powiedzieć nam zwierzęta, gdybyśmy mogli je usłyszeć dzięki posiadaniu „zwierzofonu”, czyli urządzenia, które tłumaczy mowę zwierząt.

W dniu 27 maja jury w składzie: Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Monika Hałucha (Polska Sekcja IBBY – międzynarodowej organizacji non-profit, zajmującej się literaturą dziecięcą), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk), Wojciech Widłak (pisarz), Rafał Witek (pisarz, przewodniczący jury) z 2827 prac wybrało 30 zwycięskich opowiadań, które znajdą się w pokonkursowej książce. Jednym z laureatów został uczeń naszej szkoły Olaf Siwko z klasy II C.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich.

Anna Wójcik