Sukcesy naszej szkoły na XX Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

Dnia 26 lutego 2020 roku odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 1 imienia Zbigniewa Herberta w Lublinie XX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego. Festiwal odbył się w pięciu kategoriach: recytacji, sztuk plastycznych, muzycznej, fotograficznej i filmowej. Tematem przewodnim festiwalu była „Podróż w twórczości Zbigniewa Herberta”.
W kategorii muzycznej naszą szkołę reprezentowały wokalistki szkolnego zespołu muzycznego Fantazja, uczennice klasy VIII d Julia Błaszczak i Daria Harmasz.

Julia i Daria zaprezentowały piosenki będące muzyczną interpretacją poezji Zbigniewa Herberta. Julia zaprezentowała utwór „Epos”, do którego muzykę skomponował pan Mirosław Kozera, Daria natomiast wykonała „W mieście” do muzyki także nauczyciela naszej szkoły, pana Kozery. 

W kategorii muzycznej Szkoły Podstawowe Daria Harmasz otrzymała pierwsze miejsce, Julia Błaszczak zajęła miejsce drugie. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwoju osobowości muzycznych.

W kategorii recytacji naszą szkołę reprezentowali: uczennica klasy VIII d Wiktoria Pakuła oraz uczeń klasy VII c Przemysław Nowicki. Obydwoje zaprezentowali po dwa teksty Zbigniewa Herberta związane tematycznie z jego podróżami.

Zarówno Wiktoria jak i Przemysław otrzymali  wyróżnienia na tym niezwykle prestiżowym festiwalu. Niestety, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, koncert finałowy laureatów nie odbył się.

Cieszy nas fakt, że mamy w naszej szkole również uzdolnionych recytatorów i miłośników twórczości Zbigniewa Herberta.


Mirosław Kozera 
Małgorzata Zielińska