Sukcesy w XVI Wojewódzkim Konkursie Literackim

Dnia 7 kwietnia Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie opublikował na swojej stronie internetowej protokół z obrad jury XVI Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pod hasłem „Sztuka wyboru”. Wśród nagrodzonych jest troje uczniów naszej szkoły.

W  kategorii szkoła podstawowa – poezja trzecie miejsce zajęły ex aequo: Weronika Leniak z klasy VIII b za wiersze „Każdy z nas jest” i „Spójrzmy w poranne niebo”  oraz Pola  Waszuk z klasy VI e za wiersze „Księga życia” i „Modlitwa”.

W kategorii szkoła podstawowa – proza trzecie miejsce zajął Michał Czajkowski z klasy VIII b za opowiadanie „Spotkanie z ojcem”.

Nagrodzeni uczniowie są członkami „Kocyka Literackiego”, który zrzesza młodych twórców literatury. Jego opiekunem artystycznym jest Maria Perzyńska-Kusiak.

W XVI Wojewódzkim Konkursie Literackim nagrodzeni zostali także inni członkowie „Kocyka Literackiego”. W  kategorii szkoła średnia – poezja drugie miejsce zajęła Klara Wodzyńska za wiersze „Czyż nie jestem twoim ulubionym miastem?” i „Nie wyszło”.  Katarzyna Anna Lendzion otrzymała wyróżnienie za wiersze „Nie… nie czekaj na Godota” i „Przypowieść”. W kategorii dorośli – poezja wyróżnienia otrzymały: Oliwia Harmasz za wiersze „Nie rozrywaj mi serca” i „Chodzimy na cmentarze” oraz Weronika Pyszyńska za wiersze „Nie stój” i „Największą porażką“. W kategorii dorośli – proza drugie miejsce zajął Konrad Matyś za opowiadanie „Studium upadku”.

Klikając w ten link można przeczytać nagrodzone teksty.

Zespół redakcyjny