Moja wielkanocna pisanka

Przed nami Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie pisanek.
W związku z tym zapraszamy Was do wykonania pisanek, sfotografowania ich i przesłania na platformę Classroom do nauczycieli religii. Przesłane zdjęcia zostaną zaprezentowane na stronie internetowej naszej szkoły. Pisanki można wykonać zarówno techniką tradycyjną jak i nowoczesną.
Poniżej zamieszczamy kilka łatwych propozycji zdobienia jajek. Jeśli znacie inne, to bardzo dobrze. Do dzieła! Będzie świątecznie, kolorowo, ciekawie! Zdjęcia prosimy przesyłać do dnia 17 kwietnia 2020 roku.
Pisanka 3D – zaklejamy  taśmą lub zawijamy na jajku gumkę recepturkę przed włożeniem do barwnika, poza taśmą sprawdzą się również naklejane literki, czy kształty.
Makarony i ziarenka – posługujemy się lepkim klejem i obtaczamy jajka w nasionkach, ziarenkach, a nawet makaronie!
Gotowanie jajka w łupinkach cebuli – zabarwi ich skorupkę.

Do zdobienia jajek możemy wykorzystać pierwsze wiosenne kwiatki, zielone listki i włożyć jajko do napiętej rajstopy. Efekt? Przepiękny!
Wycinanki – należy wyciąć równe, cieniutkie paski lub inne wzory z kolorowego papieru, lub papieru samoprzylepnego i nakleić na ugotowane jajko.
Mazak – do stworzenia fantazyjnych wzorków  użyj niezmywalnego markera lub zwykłych mazaków, tylko uważaj, aby nie rozmazać wzoru.
Pisanka z muliny, kolorowej wełny – jajko smarujemy klejem i owijamy ciasno wełną lub kolorowymi nićmi.
Słodkości – zanurz jajko w lepkim kleju, a następnie obtocz w kolorowej posypce. Możesz do tego użyć posypek cukrowych, czy nawet papierowego confetti lub brokatu.

Nauczyciele religii