Spotkanie z pisarzem

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarza w dniu 10 marca 2020r. w bibliotece odbyło się spotkanie z pisarzem Arturem Jasińskim, w którym uczestniczyły klasy: 1f, 2e, 2f, 3a, 3b, 3c, 3d.
Świdniczanin na co dzień zajmuje się muzyką. Gra na perkusji i pisze teksty do piosenek. Postanowił spróbować sił jako autor literatury dziecięcej. Napisał „Baśń o dębowym sercu”, do której okładkę zaprojektował Paweł Kasperek.
Podczas spotkania, pisarz przybliżył uczniom swój warsztat pracy. Opowiedział o sztuce pisania i pomyśle na książkę dla dzieci.
„To baśń w klasycznym stylu. Opowiada o walce dobra ze złem, uczy szacunku do przyrody i zachęca do bycia szlachetnym. Głównym bohaterem jest mały Antek, który żyje w ogarniętej przez susze i nieurodzaj wsi. Nikt z jej mieszkańców nie wie dlaczego zielona niegdyś okolica stała się tak jałowa. W krytycznym momencie Antoś postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Wykazuje się odwagą, by stanąć twarzą w twarz ze strasznym, potężnym i magicznym dębem, a potem udać się w podróż na spotkanie z czarnoksiężnikiem Agenorem.”

Agnieszka Kot
Ewa Radomska