III Powiatowy Konkurs Matematyczny ELFIK

Dnia 5 marca 2020 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny „Elfik”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu.
Naszą szkołę reprezentowali: Przemysław Nowicki z klasy 7c, Jakub Syta z klasy 7c i Oliwier Wójcik z klasy 7a. Uczniów przygotowywały nauczycielki matematyki: Agnieszka Kuriata oraz Anna Żołnacz.
W konkursie wzięło udział 22 uczniów z 10 szkół podstawowych powiatu Łęczyńskiego, z następujących gmin: Puchaczów, Ludwin, Cyców, Łęczna. Uczniowie rozwiązywali zestaw konkursowy składający się z 18 zadań ( 14 zadań zamkniętych i 4 zadania otwarte). Za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań uczeń mógł uzyskać maksymalnie 28 punktów. Komisja konkursowa składająca się ze szkolnych koordynatorów sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła uczniów, którzy otrzymali największą liczbę punktów.
Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami.

Oliwier Wójcik z klasy 7 a zajął III miejsce, a uczniowie Przemysław Nowicki i Jakub Syta z klasy 7 c, ex aequo V miejsce.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i drobny upominek. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy!

Zespół redakcyjny