„Szukamy Tęgiej Głowy” – Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych

W dniu 27 lutego 2020 r.  w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej odbyła IX edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Szukamy Tęgiej Głowy”.

Konkurs jest dwuetapowy, adresatami konkursu są uczniowie klas piątych. Finał konkursu odbył się w naszej szkole, która jest organizatorem i gospodarzem tego konkursu już od dziewięciu lat. Do drugiego etapu przystąpiło 27 piątoklasistów, którzy przyjechali z dziewięciu szkół podstawowych Powiatu Łęczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów.

Finaliści mieli do rozwiązania zestaw konkursowy, który składał się z 17 zadań. Zadania były różnego typu: z luką, na dobieranie, prawda – fałsz, zadania wyboru, oraz zadania otwarte wymagające przedstawienia pełnego rozwiązania. Na rozwiązanie całego zestawu konkursowego uczniowie mieli 60 minut.

Po zmaganiach z zadaniami konkursowymi, komisja składająca się z nauczycieli – opiekunów sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców.

Podczas, gdy prace konkursowe były sprawdzane, uczestnicy skorzystali z poczęstunku, a potem mieli możliwość udziału w różnych zabawach i mini konkursach matematycznych. Wreszcie nadszedł czas na podsumowanie konkursu. Komisja konkursowa sporządziła protokół i wyłoniła uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów.

Najbardziej Tęgimi Głowami w IX edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Szukamy Tęgiej Głowy” zostali :

  1. Maja Leosz – SP Ostrówek
  2. Marlena Borys – SP Puchaczów
  3. Mateusz Kuźmiński – SP 2 Łęczna i Paweł Bernat – SP nr 2 Łęczna

Pani dyrektor Teresa Baruk wręczyła zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy oraz nagrody, które zostały  ufundowane przez Dyrektora SP nr 2 w Łęcznej,  Radę Rodziców SP nr 2 w Łęcznej, ZNP, Urząd Gminy Łęczna. Nauczyciele otrzymali podziękowania.

W tym konkursie nikt nie przegrywa, każdy jest „Tęgą Głową”. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Konkurs przygotowali i zrealizowali: p.Agnieszka Kuriata, p.Łukasz Bogusz, p.Alina Kłyza, p. K. Starzyńska.

>>GALERIA<<