Turniej Językowy „Mistrz Poprawności Językowej”

Dnia 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W związku z tym w naszej szkole został zorganizowany turniej językowy pod hasłem Mów po polsku.  Miał on na celu przypomnienie uczniom, jak ważne jest posługiwanie się piękną, poprawną polszczyzną na co dzień oraz był okazją do włączenia się w obchody Dnia Języka Polskiego.

Do udziału w turnieju zostali zaproszeni reprezentanci klas V – VIII wytypowani przez nauczycieli języka polskiego.

Uczniowie z klas piątych zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Potem wzięli udział w następujących konkurencjach: poprawna forma, związki frazeologiczne, przysłowia, łamańce językowe, bank słówek trudnych i ortografia.

Jury wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce – klasa 5 d,
II miejsce – klasa 5 e
III miejsce – 5 f.

Reprezentanci zwycięskich klas:
Klasa 5d – Mateusz Syta, Alan Małek, Jakub Haratym, Paulina Mederska;
Klasa 5e – Oliwia Pająk, Szymon Niedobylski, Konrad Rabczewski, Szymon Zięba;
Klasa 5f – Wiktoria Wartacz, Mateusz Kuźmiński, Dawid Jóźwik, Filip Gołębiowski.

Natomiast dwuosobowe drużyny, które reprezentowały klasy VI, VII i VIII rozwiązywały quiz językowy.

Tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny przypadł Dominice Grodeckiej i Oliwierowi Wójcikowi z kl. VII a, II miejsce: Dominice Piskorek i Przemysławowi Nowickiemu z kl. VII c, III miejsce: Oliwii Pelicy i Malwinie Kulczyckiej z kl. VII d.

Turniej przygotowali i przeprowadzili: Jagoda Woźniak, Jarosław Bałaban, Małgorzata Fryt, Anna Galewska, Barbara Janowska.

Zespół redakcyjny