Jan Brzechwa i jego wiersze dla dzieci

Dnia 24 lutego 2020r. odbył się w bibliotece Szkolny konkurs wiedzy o twórczości Jana Brzechwy przeznaczony dla klas drugich. Uczniowie, wybrani jako reprezentacje poszczególnych klas, mieli za zadanie zmierzyć się z różnymi konkurencjami.

Było koło fortuny, podczas którego każdy uczestnik losował pytanie z treści 20 wierszy Jana Brzechwy.  Kolejną konkurencją było przekłuwanie balonów, w których znajdowały się błędnie napisane tytuły wierszy poety, które należało zmienić na prawidłowe. Trzecia konkurencja to cienie, tu należało odgadnąć z jakiego wiersza widnieje postać na obrazku. Następne zadanie to cytat z pudełka: uczestnik losował dla siebie cytat z wierszy Brzechwy, a potem musiał wymienić tytuł wiersza. Piątą konkurencją był test ze znajomości wierszy poety. Kolejnym etapem był pokaz rekwizytów, które trzeba było rozpoznać jedynie dotykiem i przyporządkować do właściwego wiersza Jana Brzechwy. Ostatnim zadaniem uczestników konkursu było wysłuchanie fragmentów wierszy poety czytanych przez słynnych aktorów. Uczeń miał za zadanie samodzielnie dokończyć wiersz.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji  wyłoniono zwycięzców, którym wręczono dyplomy i nagrody książkowe.

I  miejsce – Natalia Socha z klasy II f
II miejsce – Julia Opajdowska z klasy II b
III  miejsce – Magdalena Jakubiec z klasy II c

Wyróżnienia otrzymali:

Pola Smolnik, Amelia Figiel, Nina Furtak, Natalia Filipiak, Zuzanna Szczęsna, Julia Grzesiuk, Zuzanna Mijas, Krystian Pecyna i Maja Kuchcewicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do zapoznania się z bogatą twórczością Jana Brzechwy.

Zespół redakcyjny