Dzień dinozaura w bibliotece

Luty jak każdy miesiąc w bibliotece, jest pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. W tym miesiącu obchodziliśmy święto znanych prehistorycznych stworzeń. Dzień Dinozaura 26 lutego jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tych niezwykłych mieszkańcach Ziemi, o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych. 

Aby młodzi odkrywcy z klasy 3a mogli poznać życie tych fascynujących gadów uczniowie z klasy 5f: Rafał Michalski, Filip Jachimowski, Mateusz Kuźmiński, Paweł Remisz wprowadzili uczniów w świat pradawnych istot.

Nasi uczestnicy spotkania dowiedzieli się kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały te prehistoryczne stworzenia i z jakiego powodu wyginęły. Poza tym wykonali bardzo ciekawe i atrakcyjne lapbooki, w których zaprezentowali ciekawostki dinozaurach.