Edukacja podatkowa

25 lutego 2020r, uczniowie klasy 8a gościli w Urzędzie Skarbowym w Łęcznej. Pan naczelnik, dr Adam Zdunek, serdecznie powitał uczniów i zaprosił do sali konferencyjnej.W trakcie spotkania, pan naczelnik omówił podstawowe zagadnienia dotyczące obowiązków podatkowych, rodzajów i funkcji podatków, deklaracji i zeznań podatkowych. Przekazał informacje dotyczące terminów i sposobów składania dokumentów oraz rozliczeń podatkowych. Uczniowie dowiedzieli się o sposobie elektronicznego rozliczania zeznań rocznych, korzystając z usługi „Twój e-PIT” oraz e-deklaracji. 

 Pan naczelnik oprowadził uczniów po referatach działających w Urzędzie Skarbowym, opowiedział uczniom o obowiązkach i zakresie prac w poszczególnych agendach podatkowych. Była to niecodzienna lekcja matematyki, uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat państwowego systemu podatkowego. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

Agnieszka Kuriata