Dzień zawiązanej sznurówki

Dnia 18 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się „Dzień Zawiązanej Sznurówki”. Został on zorganizowany przez nauczycielkę wychowania fizycznego Alicję Majewską i opiekunów Samorządu Uczniowskiego – Alinę Kłyzę i Lidię Szczęsną, w celu promowania bezpiecznych zachowań w szkole oraz nabycia przez dzieci umiejętności poprawnego wiązania sznurówek. Uczniowie mogli szkolić się na atrapach bytów, poprzyklejanych w różnych miejscach szkoły, mogli też wykazać się sprytem i estetyką wiązania w konkursie na „Najlepszego Wiązacza Sznurówek”. Z każdej klasy IV-V startowało dwóch uczniów, najlepiej wiążących buty. Pierwsze miejsce i tytuł wiązacza wśród klas czwartych zdobyła Nikola Plechawska z klasy IV b, a z klas piątych Kacper Woźniak z klasy V a.

Idea organizacji takiego dnia bardzo spodobała się uczniom, chętnie podejmowali próby jak najlepszego zawiązania butów, zarówno własnych jak i wywieszonych atrap. Mamy nadzieję, iż po takiej prezentacji nikt w naszej szkole nie będzie chodził z rozwiązanymi butami…

Zespół redakcyjny