Wkręceni w czytanie…

Dnia 13 lutego członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedzili podczas lekcji uczniów klas: I e, I c, II a, II c, III a i III e. Celem wizyty było zainspirowanie swoich młodszych kolegów, aby zaprzyjaźnili się z książkami i polubili czytanie. Wolontariusze prezentowali ulubione książki, które pamiętają z okresu swojego wczesnego dzieciństwa, jak również te, które można znaleźć na półkach biblioteki w naszej szkole.

Młodzież podczas spotkania czytała fragmenty wybranych lektur. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Bezpośrednio po spotkaniu uczniowie z poszczególnych klas w czasie przerwy wybrali się do biblioteki, aby wypożyczyć zaprezentowane książki i poznać dalsze losy ich bohaterów.

Wolontariuszom dziękujemy za zorganizowanie spotkania i  już dzisiaj wiemy, że będą one kontynuowane w przyszłości.

E. Jakubowska
I. Hapoń
M. Perzyńska – Kusiak