Warsztaty z ratownikiem

12 lutego 2020r. odwiedził naszą szkołę ratownik medyczny– Pan Piotr Włodarski. Była to już kolejna wizyta tego ratownika u nas.    Uczniowie z klasy 1f, 1b i 2 f mieli nie tylko możliwość nabycia wiedzy teoretycznej o udzielaniu pierwszej pomocy, ale mogli także sprawdzić swoje umiejętności na fantomie.

Pan ratownik uczył, jak wykonać sztuczne oddychanie oraz poradzić sobie w sytuacji, gdy nie mamy potrzebnego sprzętu ratującego życie. Udzielał praktycznych rad, jak nawet małe dzieci mogą uratować inne osoby, których życie lub zdrowie jest zagrożone.

Przypominał o numerach alarmowych do służb ratunkowych. Omawiał i demonstrował działanie maski tlenowej, koca termicznego, czy też innych przedmiotów medyczno- ratunkowych. Wskazywał też, jak ważne jest, by podczas wypadków, nagłych i niebezpiecznych zdarzeń samemu zachować ogromną ostrożność. To były bardzo praktyczne i ciekawe zajęcia.