Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz

W styczniu 2019r. rozstrzygnięty został konkurs „ Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”. Ideą konkursu była promocja zdrowego stylu życia, a zwłaszcza zdrowego odżywiania. Prawidłowe odżywanie wpływa nie tylko na zdrowie, ale i na dobre samopoczucie. Promocja wśród młodzieży zasad zdrowego i świadomego odżywiania jest niezwykle istotną  ze względu na wzrost liczby dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością.

Z otyłości biorą się  liczne problemy  zdrowotne – cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, dlatego warto o prawidłowej diecie nieustannie przypominać. Młodzież mająca takie problemy ma trudności w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej, często ma obniżone poczucie własnej wartości, samoakceptacji.

 Konkurs wzbudził zainteresowanie wśród wielu uczniów, co świadczy o tym, że młodzież dostrzega ten problem.

Komisja konkursowa otrzymała 21 prac. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Natalia Bicz kl. 6c,
trzy równorzędne II miejsca zajęli:
Kacper Kras kl. 6c,
Adrian Kras kl. 7a
Aleksandra Zielińska kl. 6e,
III miejsce zajęli: Oskar Kosior kl. 6a i Dominika Godecka kl. 7a.

Przyznano cztery wyróżnienia: Weronika Boguta kl. 6a, Gracjan Goś kl. 7d, Paweł Lendzion kl. 6e, Liwia Suryś kl. 6c . Wszystkie prace były starannie wykonane i zgodne z tematem.

Gratuluję nagrodzonym uczniom. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Prace zostały wyeksponowane  w galerii pokonkursowej, jako stała ekspozycja w budynku szkoły przy ul. Piłsudskiego 12.

Zachęcam uczniów do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Pedagog Joanna Kłodzinska