Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 11 lutego obchodzimy „Dzień Bezpiecznego Internetu” to ważne wydarzenie ponieważ ma na celu zwrócić nasza uwagę na bezpieczny dostęp do zasobów internetu. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń związanych z korzystania z portali społecznościowych. Musimy się uczyć jak sobie radzić z zagrożeniami – szkodliwymi treściami, mową nienawiści, złośliwością, działaniami wymierzonymi w reputację użytkownika- ośmieszanie czy wyszydzanie. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ochronę swojej prywatności, swoich danych osobowych.

Ankieta przeprowadzona na ten temat wskazuje, że 90% respondentów cierpiało emocjonalnie i psychicznie z powodu niechcianych kontaktów, mowy nienawiści, złośliwości a także wiadomości o podłożu seksualnym.

Mając na uwadze bezpieczeństwo w sieci naszych uczniów w dniu 11 lutego we współpracy z pracownikami policji w klasach siódmych odbyły się zajęcia na ten temat, a w najbliższej przyszłości takie zajęcia będą zrealizowane w klasach szóstych i ósmych.