Bożonarodzeniowe tradycje w szkole

Dnia 19 grudnia wystawiono widowiska Bożonarodzeniowe, zarówno w budynku przy ulicy Szkolnej jak i przy ulicy Marszałka Piłsudskiego. Młodsi uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Jasełka współcześnie i nie tylko”. Była to uwspółcześniona wersja historii narodzin Jezusa. Jasełka wzbogacił śpiew chóru aniołków, któremu akompaniował na instrumencie klawiszowym uczeń klasy piątej. Widowisko przygotowali uczniowie z klas: IIA, IIB, VA i VF pod opieką nauczycieli: Beaty Michalak, Elżbiety Kopani, Teresy Mudy i Karola Jakubowskiego. Scenografię widowiska przygotowały nauczycielki: Elżbieta Jakubowska, Lidia Szczęsna, Marta Lipińska oraz ojciec jednej z uczennic.

Natomiast widowisko Bożonarodzeniowe dla klas VI, VII i VIII przygotowali uczniowie ze Szkolnego Koła Recytatorsko-Teatralnego „Mimo wszystko…” pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Zielińskiej i Grzegorza Jacka Pelicy, według jego autorskiego scenariusza. W treści nawiązywało ono do historii narodzin Jezusa, ale zawierało również motywy współczesne. Dziewczęcy chór zaśpiewał mało znane polskie pastorałki. Scenografię widowiska przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: Doroty Cękalskiej oraz Agnieszki Kuriaty. Następnego dnia spektakl został wystawiony dla seniorów z Klubu e-Senior w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęcznej. Było to wzruszające przedświąteczne spotkanie międzypokoleniowe.

Zespół redakcyjny