Mały gest wielkiego serca

W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do akcji „Opatrunek na ratunek” oraz „Kup pan szczotkę”, której organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Celem powołania Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. Każdy plaster czy bandaż jest tam na wagę złota.  Akcja polegała na zbiórce środków opatrunkowych oraz szczoteczek i past do zębów. Zebrane rzeczy wysłane zostaną do szpitali misyjnych w Afryce. W akcji wzięli udział uczniowie z klas od 0 do V, wspólnie zebrano 20 kg środków opatrunkowych.  

Uczestnicząc w akcji uczyniliśmy mały gest, ale z wielką miłością do bliźniego. Wszystkim uczniom, którzy wzięli w niej udział serdecznie dziękujemy.

Koordynatorkami akcji były nauczycielki: Magdalena Dąbrowska, Ewa Urbańska, Małgorzata Brońska-Krzyżanowska.

Zespół redakcyjny