XI Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „ Trzymaj Formę!”

11 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbyła się XI Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „Trzymaj Formę!”. Konkurs objęty został honorowym patronatem  przez Starostę Łęczyńskiego. Honorowymi gośćmi konkursu była Pani Elżbieta Brodzik Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym oraz Pani Elżbieta Piłka Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej. Gości i uczestników konkursu powitała wicedyrektor szkoły Hanna Lipińska – Stopa.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych z powiatu łęczyńskiego.

Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Starostwo Powiatowe i  Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łęcznej.  

Konkurs ma na celu kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży poprzez promocję aktywnego stylu życia i zdrowego odżywiania. Celem konkursu jest również kształtowanie prawidłowych zachowań młodzieży wobec zagrożeń płynących z zaburzeń stanu zdrowia i chorób współczesnej cywilizacji – otyłości, nadwagi, bulimii, anoreksji oraz uzależnień. 

Cieszy fakt, że uczniowie pięciu szkół z powiatu wzięli udziału w konkursie.

Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach: wykazywali się wiedzą – rozwiązując test,  rywalizowali w konkurencjach sportowych oraz wykonywali ozdoby choinkowe w konkurencji artystycznej.

W zawodach drużynowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej uzyskując 85 pkt., dwa równorzędne drugie miejsca zajęły drużyny z Zespołu Szkól w Cycowie i ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej uzyskując po 78 pkt., na trzecim miejscu podium również równorzędnie  uplasowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu i ze Szkoły Podstawowej w Milejowie uzyskując po 75 pkt.

W kategorii plakat, która w obecnej Edycji konkursu dotyczyła hasła „Stop uzależnieniom” komisja konkursowa oceniła 35 prac, z których nagrodziła 14.

Pierwsze miejsca zdobyli Wiktoria Niemiec ze Szkoły Podstawowej w Cycowie i Małgorzata Lech ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej, drugie miejsce zajęli: Zuzanna Brońska i Zofia Trybunalska z naszej szkoły oraz Martyna Kaźmierczyk ze szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej, trzecie miejsce zajęli: Jolanta Kaczanowska ze Szkoły Podstawowej w Cycowie oraz Kacper Romaniuk z naszej szkoły. Jury przyznało także siedem wyróżnień.

Nagrodzone plakaty można obejrzeć na stronie internetowej szkoły.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!!!

Dzięki wsparciu sponsorów – Urzędowi Miejskiemu w Łęcznej, Starostwu Powiatowemu w Łęcznej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i gadżety promujące miasto.

 Po zakończeniu rywalizacji uczniowie i  goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek- soki owoce, jogurt i odrobinę słodyczy. 

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, jeszcze raz gratuluję laureatom!!!

Bardzo serdecznie dziękuję nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu –   panu Tomaszowi Oziemczukowi, paniom Monice Gorgol, Agnieszce Kwiecinskiej, Dorocie Wiśniewskiej i  Marii Celegrat.

Podziękowania należą się także nauczycielom naszej szkoły – pani Marii Perzyńskiej, pani Barbarze Janowskiej oraz  panu Jackowi Curowi i Panu Jackowi Kafarskiemu za przygotowanie i przeprowadzenie konkurencji artystycznej i konkurencji sportowych.

Bardzo dziękuję pani Elżbiecie Piłce Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej oraz pani Elżbiecie Dyźmie, która od początku współpracuje z nami przy organizacji konkursu.

Dziękuję bardzo serdecznie sponsorom, bez których nie ufundowalibyśmy nagród dla  uczniów biorących udział w konkursie!

Już teraz zapraszam do wzięcia udziału przyszłorocznej w XII edycji konkursu.

Pedagog Joanna Kłodzińska