Dzień herbaty w bibliotece

Herbata to napój, po który codziennie sięgają miliony ludzi na całym świecie. W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. biblioteka zorganizowała DZIEŃ HERBATY. W tym dniu uczniowie podczas długich przerw mogli delektować się różnymi smakami tego jakże zacnego napoju. Została przygotowana wystawa różnych  rodzajów herbat, filiżanek, kubków, szklanek, specjalnych czajniczków do zaparzania herbaty.Odbyły się spotkania z klasą III b i Panią I. Grzeszuk – Kondratiuk  i grupą świetlicową Pani R. Szumiec, na których można było obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą historii herbaty oraz legend z nią związanych. Uczniowie poznali rodzaje i pochodzenie herbaty oraz jaka jest tradycja uprawy, produkcji i picia herbaty. Podczas spotkania dzieci mogły degustować herbatę oraz ciastka.

A. K. i E. R.