Wycieczka do Lublina

27 listopada klasy 1d i 1 f wybrały się do Lublina do Muzeum Cebularza. Tam pod czujnym okiem prowadzących pokaz dzieci poznawały tajniki tworzenia, a następnie pieczenia tego lubelskiego rarytasu. Najpierw wysłuchały historii o Esterze i początkach cebularza, którego zjadł król. Potem odmierzały poszczególne składniki, tworzyły ciasto, wałkowały i piekły próbne cebularze. Na koniec poczęstowano wszystkich smacznym i chrupiącym cebularzem. To była piękna lekcja historyczno-kulinarna. Następnie wszyscy udali się do Schroniska dla bezdomnych zwierząt, gdzie czekały dzieci ciekawe zajęcia o domowych i egzotycznych zwierzakach. Najpierw dzieci podarowały podopiecznym schroniska legowiska, koce, kołdry, karmę suchą i mokrą (prawie 160 kg) oraz zabawki dla zwierząt, miski, obroże, itp. (Wszystkie te dary zbierane były przez LOP w naszej szkole). Na dzieci czekał już pan przewodnik, który opowiedział im o schronisku, jego działalności i zwierzakach domowych przywożonych do schroniska( tych znalezionych na terenie Lublina i tych oddanych przez innych ludzi). Dzieci obejrzały też film o psach i sposobach rozróżniania psich emocji. Następnie rozmawiały z innym przewodnikiem o zwierzętach egzotycznych w schronisku i sytuacjach, w których takie zwierzęta trafiają do schronisk dla bezdomnych lub maltretowanych zwierząt. Dzieci oglądały też film o przypadkach nieludzkiego traktowania zwierząt przez ludzi, chorobach zwierząt, itp. Potem wszyscy zwiedzali miejsca, gdzie przebywały w swoich boksach psy, koty i w oddzielnych pomieszczeniach zwierzęta egzotyczne. Ta wycieczka na pewno zapadnie w pamięci dzieci na długo.

Wychowawczynie klasy 1d i 1 f