KOCYK LITERACKI w 32. numerze „Merkuriusza Łęczyńskiego”

27 listopada 2019 r. w Centrum Kultury w Łęcznej odbyła się promocja 32. numeru „Merkuriusza Łęczyńskiego” – rocznika Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej, który zawiera artykuły o tematyce związanej z historią, kulturą oraz sztuką Łęcznej i jej okolic.
W uroczystości brała udział grupa uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej. W numerze zamieszczony został artykuł ukazujący skróconą historię i działalność „Kocyka Literackiego” – formacji zrzeszającej młodych twórców, która działa przy naszej szkole, pod kierunkiem pani Marii Perzyńskiej-Kusiak. Autorką tekstu jest była uczennica szkoły, Katarzyna Anna Lendzion, która podsumowuje osiągnięcia członków grupy oraz ich wybrane utwory powstałe w roku szkolnym 2018/2019.

Maria Perzyńska-Kusiak

32. numer „Merkuriusza Łęczyńskiego” jest dostępny do pobrania: http://www.towarzystwoleczna.pl/images/merkuriuszepdf/32.pdf